ПЖ-ONLINE

 РУБРИКИ

Реалізуючи принцип збалансованості інформації у кожному окремому номері «ПЖ», редакція орієнтується на рубрики (розділи). Наразі їх більше десятка, більша частина – дійсно постійні, присутні у кожному номері. Інші – менш регулярні. Це – нормально, інформації багато, а журнал не резиновий! Більш того, наявний нині рубрикатор не є вичерпним. З часом з’являтимуться нові, більш актуальні та цікаві розділи. Поки пропонуємо ознайомитися з наявними рубриками та наочними прикладами матеріалів.

Роботи на пасіці – традиційна для багатьох видань рубрика, що має максимальну прив’язку до часу (сезонність). Хоча намагаємось не бути банальними, навряд чи у цій рубриці ми чимось здивуємо досвідчених пасічників. Тому розділ орієнтований, головно, на початківців! Обов’язковий елемент матеріалів – думка експертів! Приблизний обсяг – два матеріали на 5 сторінок. 

Таємниці маткарства – рубрика розрахована на матководів, як комерційних, так і тих, хто виводить маток виключно для власних потреб. Дуже корисно почитати і тим, хто потім цих маток купує. Розповідаються тонкощі технологічних прийомів та нюанси матковивідної справи. Як правило, матеріали цього розділу супроводжуються «думкою експертів». Приблизний обсяг – два матеріали на 5 сторінок.

Селекційна робота – зрозуміло, без наукових «заумностей», про організацію та основні принципи племінної роботи, що використовуються у світі та починають знаходити прибічників в Україні. Орієнтовний обсяг – один матеріал на 2-3 шпальти.

Закордонний досвід – усе про їхні здобутки у різних аспектах бджільництва. Наразі, для початку акцентуємо увагу, головно, на європейському досвіді. Україна ж йде до Європи. Далі – зачепимо усі інші континенти та країни: США, Австралію тощо.

Вітчизняні реалії – ця рубрика виникла у процесі реалізації тематичного підходу під час підготовки номерів. Кожен випуск має головну тему (про певний аспект бджільництва), де наші реалії порівнюються із прогресивним закордонним досвідом. Ось для контрасту з відповідною рубрикою і з’явилися «Вітчизняні реалії».

Огляд ринку – одна з найцікавіших рубрик, враховуючи «ринкове» спрямування видання. Аналізується стан різних бджолярських ринків – мед, пакети, матки, віск, пилок тощо. У фокусі гравці ринку (продавці, покупці), обсяги продажів та ціни на продукцію. Один матеріал на 3-4 шпальти.

Тест-Драйв – відгуки за результатами експлуатації будь-якого пасічного обладнання (автомобіль, медогонка, вулики, нуклеуси, пересувна платформа тощо). Чесно та неупереджено розповідається досвід, переваги та недоліки «піддослідного» товару. Один матеріал на 3-4 шпальти.

Інтерв’ю – елемент інтерактиву видання. Формат бесіди з відомими та впливовими особистостями – запитання-відповідь. При цьому, розрізняються як невеликі тематичні інтерв’ю у режимі бліц (1-2 шпальти), так і великі ґрунтовні бесіди (4 шпальти). За зовсім невеличку історію «ПЖ», у нас вже були інтерв’ю як із закордонними науковцями, так і з вітчизняними високопосадовцями.

Репортаж – також елемент інтерактиву. В ідеалі автор мав бачити, про що пише, на власні очі. Невід’ємний елемент матеріалу – багато фоток. Це може бути розповідь з якоїсь події (виставки, конференції), або ж пасіки. Наразі «ПЖ» робить акцент на репортажі з різних закордонних пасік.

Бджоли у законі – усе про державне регулювання галузі, юридичні та фінансові аспекти, пов’язані з діяльністю пасічників. Технології бджільництва – про специфічні технологічні прийоми та підходи у пасічникуванні.

Очевидне-неймовірне – про реальні ситуації, про які не прочитаєш у жодному підручнику, що реально мали місце на пасіці. Бджолярі-практики знають, що таких випадків виникає чимало, навіть, впродовж одного сезону.

Здоров’я бджіл – анонсована як основна, ця рубрика, однак, була занедбана у перших номерах. До речі, зовсім незаслужено. Будемо виправлятися вже у найближчих номерах!Увага!

Акцiя "Один за один"

Передплатiть ПЖ на 2018 рiк та отримайте номери за 2016 рік у подарунок*

Передплатіть не менш як 3 номери на 2018 р. Передплатний індекс: 98049

Вишліть фото/скан квитанції та координати "Нової Пошти" на email Apis.Journal@gmail.com

Отримайте стільки ж номерів за 2016 р.

* - сплачуєте лише доставку "НП" (30-40 грн.)
Акція триває з 25 жовтня до 1 грудня 2017 р.

Передплатити

 ОПИТУВАННЯ

У порівнянні з минулим сезоном у поточному сезоні Ви отримали меду...

 РЕКЛАМА