ПЖ-ONLINE

 ЕКСПЕРТНА РАДА

Експертна Рада "ПЖ"

Замість традиційної формальної редколегії «Пасічний Журнал» має власну Експерту Раду, що складається з успішних пасічників як з України, так і з-за кордону. Наразі їх одинадцять. Знайомтеся!

Фабро Іван, смт. Чутове, Полтавської області (Україна)

Бджолярський стаж – 16 років. Утримує близько 100 бджолосімей у багатокорпусних вуликах системи рут (на 230 мм.). Господарство спеціалізується на виробництві пилку та липового меду (реалізується у роздріб), а також на вирощуванні маток породи карніка. Протягом останніх років у середньому качає з сім’ї по 55 кг. меду та збирає загалом близько 200 кг. пилку. Маючи «золоті» руки, Іван є «Зоотехніком з бджільництва» (спеціалізована освіта). У 2014-2015 рр. він захищав Україну, беручи участь у АТО. 

Коноплін Андрій, м. Рубіжне Луганської обл. (Україна)

 

Пасічникує змалечку, попервах допомагав батькові. Утримує стаціонарно на декількох точках близько 300 сімей. З лежаків переходить на дадан (гніздо на 300) плюс надставки (магазини на 145). Господарство є добре диверсифікованим: матки, пакети, мед (переважно на гурт). Через нуклеусний парк у більше 1000 маткомісць щосезону проходить 1,5-2 тис. маток. Реалізується близько 100 пакетів. Середній медозбір – близько 50 кг.

Ізмайлов Геннадій Броніславович, смт. Золочів, Харківської області (Україна)

 

Пасічний стаж – 30 років. Утримує на стаціонарі близько 50 сімей. Завершує процес переходу повністю на магазинну рамку (145 мм). Господарство спеціалізується на виведенні бджоломаток (плідних та неплідних) та виробництві меду. Нуклеусний парк перевищує 200 маткомісць, через які проходить близько 1000 маток. Врожай меду «на круг» становить до 100 кг.! Геннадій Броніславович є «Почесним пасічником України». 

Пілатов Володимир, Каракол (Киргизія)

 

Бджолярський стаж – 17 років. Утримує до 100 сімей у багатокорпусних вуликах рута (рамка – 230). Кочує на платформі у гори. Спеціалізація пасіки – мед. Бджоли та матки реалізуються нерегулярно та у обмежених кількостях. Поряд з карнікою, Володимир активно працює з нашою карпаткою. Середня медова продуктивність пасіки – 75 кг. з вулика (від 50 до 100 кг. залежно від сезону). Докладніше про господарство пана Пілатова – у «ПЖ» №6 за грудень-2016. 

Неліпа В’ячеслав Григорович, смт. Покровське Дніпропетровської обл. (Україна)

 

Пасічний стаж – більше 30 років. Має близько 100 сімей, яких тримає у багатокорпусних 10-рамкових даданах (на 300 мм.) на платформі. Кочує. Широкому пасічницькому загалу В’ячеслав Григорович відомий як успішний маткар, який, маючи у розпорядженні більше 300 маткомісць, виробляє до 1000 плідних маток. Він є одним з перших вітчизняних заводчиків бакфасту. Розводить цих бджіл вже 7 років. Та й на взятки не скаржиться. Останні роки у середньому качає біля 85 кг. з вулика. 

Eugen Rud / Євген Рудь, Кербах, Гессен (Німеччина)

 

Євген є вихідцем з СРСР, що має більше 20 років пасічного стажу. Стаціонарно, на декількох точках утримує більше 200 сімей у багатокорпусних вуликах системи Zander (аналог рута). Нещодавно він став визнаним селекціонером карніки (система «Beebreed»). Також працює з бакфастом. Головним напрямком господарства є виробництво маток, що великою мірою експортуються за кордон. Має нуклеусний парк у 1000 маткомісць та виробляє тільки чистопородних близько 400 маток. Середній врожай меду – 40 кг. 

Дочинець Василь Миколайович, м. Тячів Закарпатської обл. (Україна) 


Бджолярський стаж – 28 років. Стаціонарно утримує близько 250 сімей у лежаках. Пасіка спеціалізується на виробництві бджолопакетів та маток карпатської породи. Маючи у розпорядженні парк нуклеусів у 1300 маткомісць, господарство щорічно виробляє близько 3000 плідних маток, частина з яких експортується за кордон! Також щосезону реалізується близько 200 бджолопакетів. Останнім часом Василь Миколайович працює над освоєнням ШЗ та вже має певні успіхи! 

Острецов Борис, Краснодарський край (Росія) 


Маючи 22 роки досвіду та утримуючи 200 бджолосімей, пасічник у третьому поколінні, Борис є яскраво вираженим «медовиком», що активно кочує. Свої лежаки та 2-корпусні дадани він перевозить на великих платформах. Медоносний конвеєр вражає: ріпак, акація, гірська липа, каштан, коріандр, гірське різнотрав’я та соняшник. Середній врожай «на круг» – від 60 до 100 кг., залежно від погоди у горах. Має у арсеналі та застосовує автоматизовану лінію з виробництва перги. 

Karl Perner / Карл Пернер, Вайзкірхен, Штірмарк (Австрія)


Карл є членом правління АСА (Австрійської асоціації карніки), визнаним селекціонером (система «Beebreed»), оператором ШЗ та керівником двох гірських ізольованих облітників. Бджолярський стаж – 18 років. Утримує близько 200 сімей у вуликах системи Zander. Зрозуміло, що спеціалізується на виробництві маток різних категорій: від неплідних до племінних. Маючи нуклеусний парк у 700 маткомісць, виробляє більше 1000 маток. Проте і про мед не забуває. Качає близько 40 кг. з вулика переважно лісового меду з сосен! Докладніше про господарство пана Пернера – читайте у «ПЖ»№5 за жовтень-2016.

Жмуд Михайло Єрофійович, м. Вилкове (дельта Дунаю) Одеської обл. (Україна)

 

Бджолярський стаж – 40 років. Утримує близько 500 сімей у тонкостінних лежаках. Кочує як по суходолу, так і по воді! «Фішкою» пасіки є виробництво оригінальних медів (м’ятного, окопникового та інших) з дикоростучих рослин заповідної дельти Дунаю та маток і пакетів породи бакфаст. Через нуклеусний парк у 500 маткомісць щосезону проходить близько 1200 маток. Крім того, реалізується біля 300 пакетів. Михайло Єрофійович є кандидатом біологічних наук, керівником «Інституту екології та розвитку дельти Дунаю» та не полишає спроб організувати ізольований острівний облітник. 

Голод Андрій, Недригайлівський район Сумської області (Україна) 


Андрій займається бджолами змалку, тому його пасічний стаж дуже близький до віку. Стаціонарна пасіка у майже 100 сімей утримується у безфальцевих багатокорпусних вуликах системи рут (на 230), як 10-рамкових, так і 8-рамкових (так звані, «вулики Кука»). Частково використовуються магазини на рамку 145 мм. Пасіка має медове спрямування. Середній врожай за останні роки – близько 50 кг. Кілька років тримав українську степову та карпатку. Зараз позіціонує себе як «карніковод», хоча вирішив спробувати і бакфаст. Маток для власної пасіки виводять самостійно, надлишки реалізуються переважно місцевим пасічникам. Андрій має диплом магістра за спеціалізацією «Бджільництво».

Матюшенко Володимир, м. Нікополь Дніпропетровської області (Україна)


З бджолами з дитинства та усю кращу частину дорослого життя.Сімейна пасіка бере відлік з 1953 року.Батько – Володимир Ілліч – Почесний пасічник України. Спеціалізація господарства – збір ексклюзивних монофлорних медів (шавлія лугова, акація, липа, ваточник), що потім реалізуються у роздріб через власний спеціалізований магазин «Золотий Запас». Кочова пасіка налічує 250 сімей, що утримуються у вуликах «Лецина-Паливоди» (так звані «рогаті»). Медопродуктивність пасіки – до 100 кг. з бджолосім’ї. Порода – українська степова. Мед із «соняху» реалізуємо гуртом.

Рощина Сергій, м. Семенівка Чернігівської обл (Україна)


Стаж у бджільництві – 15 років. Пасіка – 250 сімей, утримуються у багатокорпусних вуликах на рамку 230 та на 300. Переходимо повністю на 230. Порода бджіл – карпатка, карніка (на експерименті). Спеціалізація – мед, середній врожай на зимувалу сім’ю – 70 кг. Реалізуємо, головним чином, гуртом. Пасіка кочова, їздимо на акацію, гречку, соняшник. Вулики стоять на євро піддонах по 4 штуки для зручного перевантаження трактором. Мед качаємо «радіалкою» на 75 рамок, є станок для розпечатування. Усе – вітчизняного виробництва. Колектив: пасічник та 2 помічника – усі демобілізовані, учасники АТО.

Сидоренко Віталій, смт. Біловодськ Луганської обл (Україна)


На пасіці – з перших місяців життя, стаж активного бджоловедення – 10 років. Пасічник у 7-му (!) поколінні. Сімейна пасіка налічує 200-250 сімей, з яких Віталій самостійно обслуговує 100-150. Вулики 10-рамкові на 300 з ДВП та 20-рамкові лежаки. Триває перехід на систему: гніздо – на 300 плюс надставки на 145. До війни (АТО) пасіка мала суто медове спрямування, весь врожай реалізовувався у роздріб. Зараз займаюся продажем пакетів – приблизно 80 штук на сезон та маткарством – 300 місць під маток вільного парування та 100 – під ШО. За останні роки середній показник медпродуктивності пасіки складає 100 кг.Увага!

Акцiя "Один за один"

Передплатiть ПЖ на 2018 рiк та отримайте номери за 2016 рік у подарунок*

Передплатіть не менш як 3 номери на 2018 р. Передплатний індекс: 98049

Вишліть фото/скан квитанції та координати "Нової Пошти" на email Apis.Journal@gmail.com

Отримайте стільки ж номерів за 2016 р.

* - сплачуєте лише доставку "НП" (30-40 грн.)
Акція триває з 25 жовтня до 1 грудня 2017 р.

Передплатити

 ОПИТУВАННЯ

У порівнянні з минулим сезоном у поточному сезоні Ви отримали меду...

 РЕКЛАМА